• Eskikale Mh. Osmanpaşa Cd.

  • 205 Kavukçu İşh. Kat:2 SİVAS

Bilişim Hukuku

Teknolojinin geldiği nokta itibariyle, internet artık başlı başına alternatif bir gerçeklik haline gelmiştir. Bunun sonucunda da bu gerçekliğin de bazı kurallara tabi olmasına ihtiyaç duyulmuş ve bilişim hukuku adını verdiğimiz alan ortaya çıkmıştır.

Bilişim hukuku avukatlarımız, hem yeni kurulan hem de köklü teknoloji şirketleriyle çok yakın çalışmakta, yeni şirketlerin kuruluşlarında mevzuata uyum ve altyapının kurulabilmesi ile teknoloji şirketlerinin günlük faaliyetleri kapsamında gerek duydukları geniş bir hukuki çerçevede hukuk danışmanlığı hizmeti vermektedir. Bunun yanında avukatlarımız, şirketlerin yatırım almaları ya da halka açılmaları aşamalarında da şirketler ve ortaklarına hukuk danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

sivas bilişim avukat


Bilişim hukuku kapsamında sunduğumuz hizmetler;

  • Şahsınıza veya markanıza yapılan olumsuz bilgilerin kaldırılması
  • Hakkınızda yalan ve doğru olmayan haberlerin kaldırılması
  • Yanlış haber ve karalamalarla şirketinizin itibarının korunması
  • Sosyal medya hesaplarınızdan yapılan hakaret içerikleri
  • Logonuzu izinsiz kullananlar için hukuki işlemler
  • Telif hakkınızı ihlal eden içeriklerin kaldırılması

Alan Adı İhlalleri

Domain Name (alan adı ve alt alan adı) ihlallerini takip ederek gerekli kaldırtma işlemlerinizi şirketiniz adına yapmaktadır. Markanızın arama motorlarında doğru sonuçlar vermesini sağlamak için markanızla ilgili ihlal edilen domain adresleri tespit edilerek kaldırılmasını sağlıyoruz.

Markanızı ve isminizi içeren alan adlarının yayınını durduruyor ve uluslararası tahkim işlemlerini sonuçlandırarak alan adlarının size iadesini sağlıyoruz.

Ayrıca Ömer Nazlım öncülüğünde ekibimiz e-ticaret şirketleri, içerik sağlayıcıları, yer sağlayıcıları, internet servis sağlayıcıları, dijital hizmet şirketleri, ödeme kuruluşları ve mühendislik şirketlerine mevzuata uyum, sözleşmelerin hazırlanması, müzakere edilmesi ve lisans konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bilişim hukuku avukatlarımız e-ticaret, pazar yeri ve sosyal medya şirketlerine gizlilik, kullanıcı ve üyelik sözleşmelerinin, veri koruma ve çerez (cookie) politikalarının hazırlanması, B2B, B2C ve C2C işlemler, mesafeli satış sözleşmeleri ve bilgilendirme formlarının hazırlanması, elektronik para ve ödeme sistemleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere geniş bir yelpazede danışmanlık hizmeti vermektedir. İtibar yönetimi de bilişim avukatlarımızın Danışmanlık verdiği alanlardan olup internetten içerik kaldırma ile hukuka aykırı içerikler sebebiyle erişim engelleme konuları da bilişim hukuku avukatlarımızın çalışma alanları içindedir.